Frilager Bergen og omegn
Hasteordre: For manuell håndtering av hasteordre som kommer etter 4-dagers-fristen for bestillinger faktureres det et hastegebyr på 1000,-.
Forsinkelser: For forsinkede innleveringer av lånt utstyr fakturerer vi 500,- per påbegynte arbeidsdag etter 24-timers-fristen vi oppgir i vår purring på manglende utstyr. God dialog og raske svar på våre purringer gjør at vi avventer purregebyr.
Ved totalødelagt eller tapt utstyr: Vi fakturerer låntaker-organisasjonen eller leietaker full pris basert på listepriser, f.eks fra Speidersport. Om kostnaden overskrider egenandelen på forsikringen vår vil vi summen på egenandel faktureres fremfor prisen på tapt utstyr.
Spesialleveringer: Ved ønsker om levering til steder som ikke er listet som et hentepunkt på Frilager.no må du henvende deg til bergenomegn@frilager.no.
Slike leveringer faktureres separat med 950,- per utkjøring (henting og levering).
Frilager har lagret og vedlikeholdt Bergens største turaktører sitt utstyr siden 2024. Nå kan enda flere få muligheten til å bli med ut!
Med Frilager har det blitt mye enklere å være turarrangør i Bergen og omegn. Trengs det 25 par ski, telt eller kanoer? Vi har det på lager – og vi sørger for at det er i tipp topp stand mellom hver tur.
Frilager Bergen og omegn leverer utstyr fra Bjørnafjorden i sør til Alver i nord.
Ikke bare minsker utstyrspresset på hvert enkelt barn og ungdom – det er mye enklere for frivillige og lærere å arrangere tur. Vi leverer det du har bestilt på avtalt sted, og du trenger aldri mer å tørke vått utstyr hjemme. Det tar vi oss av.
Kontakt
bergenomegn@frilager.no
56123331
Kanalveien 119,
5068 Bergen
Ofte stilte spørsmål om Frilager Bergen og omegn
Vi er et samarbeid mellom Bergen Røde Kors, Bergen og Hordaland krins av Norges Speiderforbund, Bergen og Hordaland Turlag, og Bergen og omland friluftsråd.
Frilager er et spleiselag hvor alle bidrar med noe. Frivillige organisasjoner og skoler bidrar med utstyr og aktivitet. Kommuner, fylket, Bufdir og private aktører bidrar med finansiering slik at det er gratis for skoler og organisasjoner.